Concentrix®

Pri poruchách koncentrácie a pozornosti v detskom veku.

Zinok - stopový prvok, ktorý podporuje pamäť.

Zinok je po železe druhým najviac zastúpeným stopovým prvkom v ľudskom tele. Pre svoje funkcie patrí medzi nejvýznamnejšie.

Zinok je nevyhnutný pre látkovú výmenu v mozgu a pomáha prenášať vzruchy medzi nervovými bunkami. Nedostatok zinku môže poškodzovať pamäť, a preto je dostatočný príjem zinku dôležitý. Obzvlášť deti a mladiství majú v priebehu rastu zvýšenú potrebu zinku.

Hlavnou úlohou zinku je účasť na enzymatických reakciách v organizme.

Zinok má rozhodujúcu úlohu v regulácii neurotransmiterov, čo sú látky, ktoré sú zodpovedné za prenos signálov medzi nervovými bunkami. Porucha nervových prenosov má za následok nervozitu, poruchy pamäti, motorický nepokoj, známé symptómy hyperaktivity a nedostatočnej pozornosti.

Nedostatok zinku sa prejavuje vyšším sklonom k agresivite a podráždenosti

Kontrolované štúdie ukazujú, že hyperaktívne deti s poruchou pozornosti majú v porovnaní so zdravými deťmi často zníženú hladinu zinku v sére. Niektoré štúdie poukazují na priamu súvislosť medzi výrazným deficitom zinku a prejavmi hyperaktivity a zníženej pozornosti.

Zinok je predovšetkým v týchto potravinách: vnútornosti, ustrice, červené mäso, ďalej ryby, strukoviny a taktiež tekvicové a slnečnicové semiačka.

Omega -3/-6 mastné kyseliny

Omega -3/-6 mastné kyseliny podporujú duševný vývoj.

Viac ...

Železo

Železo je nevyhnutné pre správne fungovanie nášho tela.

Viac ...

Horčík

Minerál horčík podporuje výkonnosť

Viac ...

Vitamíny

Dôležité vitamíny B1, B2, B6 a B12

Viac ...