Concentrix®

Pri poruchách koncentrácie a pozornosti

Omega-3/-6 mastné kyseliny - podporujú duševný vývoj

Podporujú množstvo životne dôležitých funkcií: mozgovú činnosť, imunitný systém,  zmiernenie zápalu, zníženie zrážanlivosti krvi. Omega-3/-6 mastné kyseliny podporujú duševný vývoj v mladosti a duševné schopnosti v starobe. Podporujú koncentráciu a schopnosť učiť sa. Tieto nenasýtené mastné kyseliny je nutné prijímať v potrave, pretože si ich ľudský organizmus nevie sám vytvoriť.

Prečo omega mastné kyseliny?

  • Polynenasýtené mastné kyseliny – tzv.omega-3 nenasýtené kyseliny -  majú zásadný význam pre funkciu mozgu a nervového systému.

  • Určité omega -3 a omega -6 mastné kyseliny (EPA, DHA,GLA) sa podieľajú na syntéze a spätnom vychytávániu neurotransmiterov (chemické látky, ktoré slúžia k prenosu vzruchov v nervovej sústave) a tým ovplyvňujú koncentráciu a duševný výkon.

  • Nedostatok omega -3 mastných kyselín alebo nerovnováha medzi omega -3 a omega -6 mastnými kyselinami môžu viesť k poruchám koncentrácie.

  • Hyperaktívne deti s poruchou pozornosti majú často nedostatok omega -3 mastných kyselin.

  •  Omega-3 mastné kyseliny sú často skúmané ako doplnok stravy a ich pozitívny vplyv na radu orgánov ľudského tela je potvrdený množstvom odborných štúdií.

  • U detí s poruchou pozornosti s hyperaktivitou môže doplnok stravy s omega 3 mastnými kyselinami podstatne zlepšit množstvo prejavov tohto ochorenia.

Niektoré potraviny obsahujú vysoké množstvo omega-3 mastných kyselín. Odporúča sa jesť minimálne dvakrát týždenne mastné ryby alebo denne užívať doplnok stravy s omega-3 mastným kyselinami.  

 

Vysvetlenie skratiek:

EPA = kyselina eikosapentaenová

DHA = kyselina dokosahexaenová

GLA = kyselina gama linolenová

Zinok

Zinok - stopový prvok, ktorý podporuje pamäť.

Viac ...

Železo

Železo je nevyhnutné pre správne fungovanie nášho tela.

Viac ...

Horčík

Minerál horčík podporuje výkonnosť.

Viac ...

Vitamíny

Dôležité vitamíny B1, B2, B6 a B12.

Viac ...